Broeder Enrico start noviciaat

Broeder Enrico start noviciaat

Broeder Enrico start noviciaat
De inkleding van broeder Enrico markeerde een belangrijk moment in zijn leven. De ceremonie verliep in het bijzijn van al zijn medebroeders.

5 februari 2025 - Broeder Enrico (36) is op 8 december 2024 begonnen aan zijn noviciaat. Voor velen is dat het moment dat zij echt bij de kloostergemeenschap horen. Vanaf dan gaan ze ook ‘voor het oog’ als broeder door het leven: in een habijt.

Broeder Enrico (afkomstig uit Bangladesh) ontving de habijt tijdens de zogenoemde inkleding. Tot dat moment leefde hij als postulant al met de broeders mee, in burgerkleding met daaroverheen een blauwe kiel. Nu hij novice is, is er op het eerste gezicht geen onderscheid meer tussen hem en de anderen, al staat hij in zijn vorming nog aan het begin. De komende twee jaar volgt hij, onder begeleiding van een novicenmeester, een basisopleiding waarin hij wordt ondergedompeld in de kernthema's van het kloosterleven, spiritualiteit en de geschiedenis van de Orde. Verder krijgt zijn deelname aan de vieringen een iets ander karakter. Zo zal hij voortaan ook de Psalmen lezen tijdens de nachtwake en als kerkdienaar optreden tijdens de eucharistievieringen.

Warme woorden

Tijdens de inkleding sprak abt Isaac broeder Enrico persoonlijk toe. Zijn overweging ging over liefdevolle familiebanden, het luisteren naar Gods roeping en het volgen van je hart. Hij vergeleek broeder Enrico ook met de zorgzame profeet Elia die God wist te ontwaren in het subtiele. Met warme woorden sloot abt Isaac zijn overweging af: “Nu mag je samen met ons verder trekken, op weg naar God in Jezus’ voetstappen. (…) Wij zijn blij met jou als lid van onze gemeenschap.”

Meer weten over de stappen in het religieuze leven van een monnik? Klik hier.